Скільки б років Вам не було завжди можна дізнатися щось нове або поглибити свої знання з цікавої теми. У світі стільки освітніх сайтів, що можливості, аби вдосконалити свої вміння та розширити кругозір, практично нескінченні. Тому запасіться вільним часом, бо наступний сайт захопить Вас надовго. Насолоджуйтесь!
Аби сьогодні почути з вуст наших співвітчизників лайливе слівце, далеко ходити не треба: варто просто пройтися по вулиці чи проїхатися в транспорті в годину пік. Такого наслухаєшся, що, як кажуть, аж вуха в’януть. Ми вже не можемо говорити без ненормативної лексики, вставляємо її в речення за потребою і без неї, на автоматі. Чи дійсно обсценна (нецензурна) лексика стала частиною нашої мови? Як часто ми вживаємо лайливі слова? Виявляється, доволі часто. Компанія Research&Branding Group наприкінці серпня проводила дослідження громадської думки українців iз приводу знання та використання ненормативної лексики. Було опитано 2079 осіб з усіх куточків країни. Результати дійсно шокують. Виявляється, що дев’ять iз десяти українців знають лайливі слова, зазвичай чують їх на вулиці, в робочих колективах, у колі друзів та знайомих. Саме останні найчастіше стають головними «прикладами» для вживання таких слів: ми переймаємо негативний досвід від тих, з ким найбільше спілкуємось (друзі, родичі, колеги, члени сім’ї). З усіх опитаних майже половина відверто зізналася, що вживає «міцне слівце» у розмові, особливо це стосується чоловіків. Хоча й від жінок сьогодні можна почути далеко не солов’ї
... Читати далі »
Одне з найбільш шанованих молодіжних свят Калита, або Андрія. Святкується воно увечері 13 грудня за новим стилем, або ж 31 листопада за старим. Тобто за старим стилем це відбувалось в ніч з листопада на грудень, в ніч напередодні зими. Воно співпало із значно пізнішим християнським святом апостола Андрія Первозванного.
Християнська церква в більшості випадків вороже ставилась до молодіжних веселощів на Андрія, адже свято проходило в різдвяний піст, а в піст, як відомо, за християнськими законами заборонялося веселитися, наймати музики, танцювати. Проте люди старшого покоління і досі згадують день Андрія, або Калиту, як найвеселіше свято їх молодості.
В Калиті яскраво простежуються дві сюжетні лінії, перша пов'язана з культом сонця, друга — із шлюбною магією. Це свято припадає на найбільш темний період року, коли як кажуть, день до
... Читати далі »
20 листопада 2015 року у Січовому колегіумі м. Запоріжжя був проведений ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У конкурсі взяли участь 32 учня 2-11 класів з дванадцяти шкіл-інтернатів Запорізької області. Переможцями визнано 17 учнів, яких підготували сім шкіл-інтернатів ("Січовий колегіум", "Дивосвіт", "Творчість", Запорізька загальноосвітня школа-інтернат № 4, Мелітопольська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів, Матвіївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів та Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія.
Учень нашої школи, Грона Тимур, посів почесне І місце та отримав запрошення на обласний етап конкурсу 12.12.2015 року.
Вітаємо Тимура з перемогою! Бажаємо йому творчих
... Читати далі »