У день української писемності та мови відбувся XV Радіодиктант національної єдності.
Усі, хто мав бажання перевірити своє знання української мови, могли написати диктнт, який транслювався на радіо та телебаченні та надіслати свій диктант на перевірку.
З 2000-го року, коли відбувся перший радіодиктант, Українське радіо — організатор акції — перевірило понад 160 тис. робіт.
Вперше в цьому році диктант транслювався й закордоном — його писали українці Австралії, Китаю та Польщі.
Учні нашої школи та педагоги також приєдналися до написання диктанту.
Для самоперевірки Ви можете скористатися наведеним нижче текстом радіодиктанту
Радіодиктанту національної єдності – 15 років
Коли й де виник диктант як спосіб перевірки грамотності, навряд чи скажеш напевне, але відомо, що саме слово “диктант” походить з латини. Це слово-чужинець має чимало родичів у нашій мові: диктувати й диктор, диктат і навіть диктатор.
Наш диктант, однак, нічого спільного, крім етимології, не має ні з диктатом, ні з диктаторами: ця акція, що відбувається в День української писемності та мови вже вп’ятнадцяте, добровільна.
До речі, теле- й радіодиктанти пишуть французи, і поляки, і китайці… Та український диктант особливий, по-святковому врочистий.
Щороку дев’ятого листопада, уважно прислухаючись до голосу Українського радіо, пишуть диктант люди різного соціального статусу й віку. А потім, окрім самих робіт, надсилають іще й листи. «Мені хотілося написати диктант, але цього дня мусив пасти череду, – розповідає тринадцятилітній Андрій Власенко з Черкащини й додає: – Що ж, я причепив приймач за гілку й писав на пасовищі, а потім, повернувшись додому, переніс написане з чернетки на чистовик».
І хоч раніше текст писали пером, останнє півстоліття – кульковою ручкою, а згодом, кажуть, можна буде набирати його на комп’ютері, диктант усе одно єднатиме нас!
|